Dirty Deal Teatro

Ilze Bloka, Madara Rutkēviča

Sēņošanas čempionāts 2021

1 daļā

  Izrādes ilgums: 45 min
  Biļešu cenas: 12.00 /   18.00  Eur
  Pirmizrāde: 11.16.2021

  Par izrādi

  Dabas entuziastes Valdas vadīto sēņošanas čempionātu var salīdzināt ar tādu sporta veidu, kāda nav nekur citur pasaulē. Viņai ir izdevies padarīt sēņošanu ne vien par izklaides pasākumu, bet par visas valsts mēroga notikumu. Pie viņas, līdzīgi kā kādreiz Zilākalna Martas, dodas sēņotāji no visas Latvijas. Šogad sēņošanas čempionāts atzīmē 30 pastāvēšanas gadu jubileju, Valdai nonākot izvēles priekšā - nodot to tālāk vai turpināt tāpat, kā katru gadu.

  Caur latviešu sēņotāja tēlu izrāde spēlējas ar šodienas cilvēka uzvedības ieradumiem, reflektējot par laiku, kurā dzīvojam, kad viss ir jāsavieno un jāpagūst, arī ieskriet mežā, paķert kādu sēni.
  Savienot micēliju jeb sēņotni ar cilvēci, iespējams, ir tikpat dulli, kā savienot laikmetīgo deju ar dramatisko teātri.

  Izrāde “Sēņošanas čempionāts 2021” ir daļa no projekta “Jauno maiņa”, kura ietvaros DDT, Ģertrūdes ielas teātris, Rēzeknes teātris “Joriks” un Valmieras Drāmas teātris atbalsta jaunas skatuves mākslinieku paaudzes ienākšanu Latvijā.

  Projekts “Jauno maiņa” īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “KultūrElpa” un Gētes institūta Rīgā finansiālu atbalstu.

  Lasīt vairākAizvērt

  Tuvākās izrādes

  Izrādes tuvākajā laikā nav ieplānotas.Aicinām Jūs sekot informācijai mūsu sociālajos tīklos vai pieteikties teātra jaunumiem e-pastā.

  Režisore un idejas autore
  Ilze Bloka
  Dramaturģe
  Madara Rutkēviča
  Kustību autori
  6. paaudzes laikmetīgās dejas horeogrāfi un Ilze Bloka
  Telpas un kostīmu māksliniece
  Marianna Lapiņa
  Komponiste
  Vija Moore
  Gaismu mākslinieks
  Oskars Pauliņš
  Producente
  Anna Ulberte
  Teksta autores
  Indra Burkovska, Madara Rutkēviča

  Lomās

  Indra Burkovska
  (Valda)
  Roberta Gailīte, Edvards Kurmiņš, Ramona Levane, Oskars Moore, Milena Paviļča, Katrīna Stepiņa, Darja Turčenko, Vladimirs Goršantovs
  (Sēņu valsts un sēņotāji)
  Kitija Balcare

  Izrāde portretē čempionāta rīkotāju Valdu kā mazliet komisku, labā ziņā apsēstu sēņotāju, kurai rūp vides jautājumi un vienlaikus šīs tradīcijas turpināšana. Tas izrādē uztur dzīvu dabas drauga vai vides aktīvista tēlu kā pārspīlēti sakāpinātu dabas aizstāvi. Izvēle runāt par cilvēka un dabas attiecībām ar humora devu ir ārēji šķietami nedrošs, bet tomēr apzināts mēģinājums runāt ar skatītāju par viņa attieksmi pret dabu.

  Lasīt pilnu recenziju

  Foto galerija

  Izrādi atbalsta

  Dirtydealteatro.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu. Mēs neizmantojam reklāmai nepieciešamās sīkdatnes!