Dirty Deal Teatro

Paula Pļavniece

Pielipīgie vārdi

izrāde bērniem, kuri mācās runāt, ar Raiņa darināto vārdu iepazīšanu un rotaļām

  • Izrāde bērniem
Izrādes ilgums: 40min
Biļešu cenas: 9.00 /   27.00  Eur
Pirmizrāde: 11.13.2015

Par izrādi

Vecumā, kad bērni paši rada savus pirmos vārdus un spēlējas ar skaņām un zilbēm, kopā ar viņiem aktieri aplūkos un izspēlēs, stāstīs un rādīs Raiņa radīto jaunvārdu nozīmes. Daudzus no šiem vārdiem joprojām bieži lietojam – kā „mīla”, „vēlme”, „baigs”, „atspulgs”… Savukārt citi ir aizmirsušies – piemēram, „glāstīgs”, „kniebīgs” un „pielipīgs”. Bet varbūt ir vērts tos iemācīties un ieviest savā ikdienā?

Lai būtu aizraujošāk iepazīt jaunos vārdus, kopā ar mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem izspēlēsim dažādus notikumus cilvēku, dzīvnieku un priekšmetu pasaulē, veidojot nelielus stāstus un klausoties Kārļa Kazāka radītajā mūzikā. Bērniem būs iespēja paspēlēties ar rekvizītiem, kustēties, muzicēt, darboties līdzi, izzināt pasauli un sevi. Šajā izrādē aktieri, bērni un vecāki būs rotaļu biedri, kuri kopā dosies Raiņa piedāvāto vārdu nozīmes meklējumos.

Lasīt vairākAizvērt

Tuvākās izrādes

Izrādes tuvākajā laikā nav ieplānotas.Aicinām Jūs sekot informācijai mūsu sociālajos tīklos vai pieteikties teātra jaunumiem e-pastā.

Režisore
Paula Pļavniece
Scenogrāfe
Marija Rozīte-Vītola
Mūzikas autors
Kārlis Kazāks
Gaismu mākslinieks
Jānis Sniķers

Lomās

Kārlis Kazāks, Jana Čivzele
Santa Remere
www.satori.lv

Kārļa Kazāka sacerētā mūzika ar Raiņa vārdiem – mierpilna, ar smaidu – izskan šūpuļdziesmu intonācijā, uzburot izrādes telpu vēl vairāk par scenogrāfiju. Mēs esam tikko pamodušies čučumuižā zem mammas siltā spārna vai kāda no tiem zvārgulīšu karuseļiem, kas griežas virs šūpuļa. Pasaule ir droša un labvēlīga vieta, bet mēs esam piecēlušies, lai to apgūtu un mainītu, gan vēl ar pavisam maigiem pirkstiem. Mēs apgūstam sauli, atspulgu spogulī, milzīgu karoti, kas maisa zupu, mēs sapinam izspūrušo papīra bizi, atrodam dāvanu kasti, kartona mašīnu u.c. Katru no šīm atklātajām lietām un jaunā jēdziena mācīšanos pavada kāds “pielipīgs” Raiņa bērnu dzejolis.

Lasīt pilnu recenziju

Foto galerija

Dirtydealteatro.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu. Mēs neizmantojam reklāmai nepieciešamās sīkdatnes!