Dirty Deal Teatro

Justīne Kļava

Klubs "Paradise"

Traģikomēdija

  Izrādes ilgums: 1h 30min
  Biļešu cenas: 12.00 /   34.00  Eur
  Pirmizrāde: 11.07.2018

  Par izrādi

  Četras jaunas sievietes satiekas kopīgi izveidotajā brančotavā “Paradīze”, kas no sapņa par ģimenes biznesu pārvērtusies par maksātnespējas procesa pieteikuma murgu. Risinot problēmas ar nodokļu parādiem, atklājas, ka arī viņu vecākiem 90.gados nav bijis biznesa ķēriena. Šis būs stāsts par cilvēkiem, kuri uzdrošinās piepildīt savus sapņus, bet – vai mērķu labad visi līdzekļi ir attaisnojami?

  Izrādes “Klubs Paradise” galvenais iedvesmas avots ir patiesi notikumi, kas norisinājušies Rīgā pēdējo trīsdesmit gadu laikā. Radošā komanda izmantojusi dokumentālus stāstus, kuri iegūti intervējot gan leģendām apvītos 90.gadu uzņēmējus, gan bijušos policijas darbiniekus, kā arī vairākas sievietes, kuras dalījās stāstos par savām attiecībām šajā laika posmā.

  Dramaturģe Justīne Kļava stāsta, ka “izrāde būtībā ir pētījums par ģimenes kā institūcijas dubulto morāli ekonomiski sarežģītos apstākļos. Mēs pētām kā dažādu paaudžu sievietes veicina sev līdzās esošo vīriešu visatļautības un varenības vai gluži otrādi – bezspēcības izjūtu apstākļos, kuros vīrietis neatkarīgi no savas būtības un sajūtām ir spiests rīkoties atbilstoši priekšstatiem par “īstu veci””.

  Izrādē tiek spēlētas deviņdesmito gadu meiteņu pankroka grupas „Atdod zapti” dziesmas „Spogulis” un „Viltīgie, mazie zaķi”, kā arī Jēkaba Nīmaņa šai izrādei veidota oriģinālkompozīcija „Stundas”. Ierakstos skan populāra 90.-to gadu mūzika.

  Lasīt vairākAizvērt

  Tuvākās izrādes

  Izrādes tuvākajā laikā nav ieplānotas.Aicinām Jūs sekot informācijai mūsu sociālajos tīklos vai pieteikties teātra jaunumiem e-pastā.

  Dramaturģe
  Justīne Kļava
  Režisore
  Paula Pļavniece
  Māksliniece
  Kate Krolle
  Skaņu mākslinieks
  Jēkabs Nīmanis
  Muzikālais asistents
  Jurģis Lūsis
  Gaismu māksliniece
  Jūlija Bondarenko

  Lomās

  Samira Adgezalova, Anastasija Rekuta Džordževiča, Liena Šmukste, Elīna Vaska
  Dita Jonīte
  www.kroders.lv, 09.11.2018

  Izrādē samērā daudz tiek koķetēts ar dažādiem stereotipiem: tostarp par patriarhālo sabiedrību. Taču arī šeit iestudējuma veidotājām izdevies izvairīties no didaktiskas moralizēšanas. Tā, piemēram, omes dzimšanas dienas uzruna ar saukli “Visi vīrieši ir lopi”, to skandējot Vairas Vīķes-Freibergas aicinājuma “Mēs esam vareni!” intonācijā, uzreiz tiek arī komentēta, norādot uz pretrunu omes uzvedībā un domāšanā.

  Lasīt pilnu recenziju
  Anna Andersone
  www.delfi.lv, 28.11.2018

  Aktrises veikli pārlec no lomas lomā, kuru vidū ir arī abu ģimeņu tēvi, parādu piedzinēji un banku darboņi, paralēli komentējot savus varoņus un ievedot skatītāju laikmetā, kad visi dejoja lambadu, naudu aizdeva bankas ar apzeltītām strūklakām foajē un reketieriem algu sarakstā, savukārt vīrieši savu ģimeņu nodrošināšanai iesaistījās jau iepriekš neveiksmei lemtās afērās

  Lasīt pilnu recenziju
  Toms Čevers
  Diena, 30.11.2018.

  Kaut arī smeldzīgi ir atskatīties uz juku laikos materiāli un morāli bankrotējušām ģimenēm, kurās bērniem nācies izaugt bez tēviem un sievām izdzīvot bez vīriem, izrādes veidotājas sirsnīgi ironiski izturas pret varonēm un notiekošo, pasmaidot par cilvēku neprasmi mācīties no savām kļūdām un nespēju ieklausīties citam citā.

  Lasīt pilnu recenziju

  Foto galerija

  Video

  Dirtydealteatro.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu. Mēs neizmantojam reklāmai nepieciešamās sīkdatnes!