Dirty Deal Teatro

Blēņas un pasakas

izrāde visai ģimenei

  • Izrāde bērniem
Izrādes ilgums: 1h 20min
Pirmizrāde: 09.26.2015

Par izrādi

Vai zināji, ka ikviens mums apkārt esošs priekšmets patiesībā dzīvo savu, mums apslēptu dzīvi? Tikai ne vienmēr mēs protam to ieraudzīt… Izrāde „Blēņas un pasakas” būs ceļojums Imanta Ziedoņa fantastiskajā pasaku pasaulē, kur šķietami parasti priekšmeti iegūst spilgtus raksturus un iekuļas dažādās negaidītās dēkās. Tā būs gan jautra rotaļa bērniem, gan meistarklase vecākiem, gan piedzīvojums ar pārsteidzošu mūziku un instrumentiem, blēņām un pekstiņiem.

Izrāde veidota objektu un leļļu teātra estētikā. Pogas, zobu birstes, uzpirksteņi un vēl daudzi citi priekšmeti aktieru rokās kļūs par izrādes varoņiem, aicinot mazo un lielo skatītāju iedarbināt arī savu izdomu un palūkoties uz lietām vērīgāk.

Izrādē tiek izmantoti skatuves dūmi!

Lasīt vairākAizvērt

Tuvākās izrādes

Izrādes tuvākajā laikā nav ieplānotas.Aicinām Jūs sekot informācijai mūsu sociālajos tīklos vai pieteikties teātra jaunumiem e-pastā.

Režisors
Ģirts Šolis
Scenogrāfs
Reinis Pētersons
Mūzikas autors
Mikus Frišfelds
Gaismu mākslinieks
Miķelis Renebušs

Lomās

rnita Jaunzeme vai Ance Muižniece, Valdis Vanags, Mikus Frišfelds
Rūta Briede
www.satori.lv

Neskatoties uz to, ka izrāde sastāv no vairākām atsevišķām pasakām, režisoram ir izdevies radīt vienotu veselumu un Ziedoņa pasakas harmoniski pārplūst cita citā. Te liels palīgs ir Mikus Frišfelda mūzika, kuru autors pats izrādes laikā izpilda uz skatuves. (..) Ķeburkāja melanholiskais stāsts savā vienkāršībā un tiešumā ir izdevies patiess un jūtīgs. Kombinācijā ar skumjo cītīgā Ķeburkāja dziesmiņu šīs pasakas skatuves versijā ir kaut kas no tās brīnumainās sajūtas, ka maza bērna dzīvē atbildes uz jautājumiem vai sajūtām var atrast arī teātrī. Un mūzikā. Tā ir fundamentāla atziņa kādam, kas ir mazs, bet var tikt saprasts arī ārpus savas ģimenes sildošā mīļuma.

Lasīt pilnu recenziju
Silvija Radzobe
www.kroders.lv

Arnita Jaunzeme un Valdis Vanags atvēra tādu kā mazu būdiņu un, izmantojot visvienkāršākos priekšmetus (metāla bļoda, koka kaste, celuloida lelle, šalle), sāka stāstīt Imanta Ziedoņa paradoksālās pasakas. Ar savu attieksmi pret minētajiem un citiem priekšmetiem viņi tos burtiski atdzīvināja, sniedzot labu spēlēšanās piemēru bērniem, kas to var izmantot savās rotaļās, atgriezušies mājās.

Foto galerija

Dirtydealteatro.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu. Mēs neizmantojam reklāmai nepieciešamās sīkdatnes!