Dirty Deal Teatro

Mariuss fon Maienburgs

Ainava un bars

kolektīva histērija vienā daļā

  Izrādes ilgums: 1h
  Pirmizrāde: 12.05.2015

  Par izrādi

  Maza meitene iemet nezināma satura paciņu autostāvvietas miskastē. Meitenes uzvedība jau pirms tam bijusi aizdomīga. Pieaugušajiem ir skaidrs – kaut kas ar šo bērnu nav kārtībā. Iespējams, viņas rīcība nav tikai nevainīga spēle. Apdraudēts var būt ikviens. Ir jārīkojas, pirms noticis nelabojamais – lai ko arī tas maksātu.

  Režisors Viesturs Meikšāns: „Šī izrāde ir par apdraudētības sajūtu, kas vajā mūsdienu Rietumu sabiedrības cilvēku. Par bailēm no aizdomīgām paciņām uz ielām, par kurām nekavējoties ir jāziņo policijai, par bailēm no cittautiešiem, par bailēm no iespējamā islāmistu terorakta. Mēs dzīvojam fobiju laikmetā, un tās ir dziļi ieaugušas Rietumu civilizācijas organismā, padarot to neirotisku un neadekvātu. Šī ir izcila luga, ja vēlas parādīt neadekvātu sabiedrību visā savā komisma un traģisma virsotnē.”

  „Ainava un bars” bija noslēguma izrāde izcilā vācu dramaturga Mariusa fon Maienburga lugu triloģijai, ko Viesturs Meikšāns 2014./2015. gada sezonā iestudēja Valmieras drāmas teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī un „Dirty Deal Teatro”.

  Lasīt vairākAizvērt

  Tuvākās izrādes

  Izrādes tuvākajā laikā nav ieplānotas.Aicinām Jūs sekot informācijai mūsu sociālajos tīklos vai pieteikties teātra jaunumiem e-pastā.

  Režisors, scenogrāfs, kostīmu mākslinieks:
  Viesturs Meikšāns

  Lomās

  Anta Aizupe, Madars Zvagulis, Liene Šmukste
  Maija Svarinska
  www.kroders.lv

  Režisors, veidodams mūsdienīgas sabiedrības tēlu, ieskatās tajos vaibstos, kas parasti ir lepnuma pilni. Civilizācijas stājā. Viesturs Meikšāns arī izmanto fiziskā teātra elementus. Dažreiz cilvēka nervi neiztur, un tad viņš krīt. Daždažādu atklājumu gūzma dzen bailēs, izmisumā, jo apkārtne ir fobiju pilna. Bet galvenais laikmeta diktāts pavēl nevis dabiski, bet “zinātniski” dzīvot. Tā zūd pamatu pamats – māka mīlēt.

  Lasīt pilnu recenziju

  Foto galerija

  Dirtydealteatro.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu. Mēs neizmantojam reklāmai nepieciešamās sīkdatnes!