Dirty Deal Teatro

Netikumīgie

jaunu cilvēku portreti dzejā

  Izrādes ilgums: 2h 15min
  Biļešu cenas: 8.00 /   10.00  Eur
  Pirmizrāde: 12.14.2019

  Par izrādi

  Režisore Krista Burāne par izrādi stāsta: „Kopš 2015. gada, kad Saeima pieņēma tā saucamos tikumības grozījumus Izglītības likumā, ik pa laikam nākas dzirdēt par vecākiem un skolotājiem, kuri uzskata, ka ir mākslas darbi – dzejoļi, filmas, izrādes, gleznas -, kuriem stundās nav vietas. Pārsvarā visos šajos gadījumos mākslas darbā tiek portretēta mūsu dzīve tāda, kāda tā ir – dažāda, neidealizēta un neizskaistināta. Vai mākslai un izglītībai ir jāspēlē paslēpes ar realitāti, vai tomēr tās drīkst droši skatīties viena otrai acīs un par ieraudzīto sarunāties ar bērniem un jauniešiem? Arī tad, ja kādam ieraudzītā realitāte šķiet netikumīga.

  Izrāde ir veidota kā divu reālu astoto klašu skolēnu portretu galerija dzejas formā. Ar trīs jaunu dzejnieku vārdu triepieniem gleznotas astotklasnieku domas, pieredze, jūtas un sapņi – tādi, kādus mums tos ļāva ieraudzīt. Jaunie dzejnieki Kirils Ēcis, Marija Luīze Meļķe un Raimonds Ķirķis izvēlējās dažādas portretēšanas metodes, vienlaicīgi risinot arī jautājumu par to, kas ir un kāda var būt dzeja. Savukārt pieaugušo balsi izrādē pārstāv skolotāju koris, kura tekstus radījuši Agnese Krivade un Kārlis Vērdiņš.“

  2019./2020. gada sezonā izrāde saņēmusi divas Spēlmaņu nakts balvas kā:

  • Gada sasniegums orģināldramaturģijā;
  • Gada labākā izrāde pusaudžiem.

   

  Izrāde ieteicama no 14 gadu vecuma.

  Izrādē tiek izmantota necenzēta leksika.

  Izrādē tiek izmantots videi draudzīgs papīrs.

   

  Īpašs paldies Cēsu 2. pamatskolai un direktorei Ijai Brammanei.

  Lasīt vairākAizvērt

  Tuvākās izrādes

  • Siguldā
  Režisore
  Krista Burāne
  Dramaturģe
  Laila Burāne
  Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks
  Krišjānis Elviks
  Scenogrāfa un kostīmu mākslinieka asistente
  Laura Jančauska
  Gaismu mākslinieks
  Lauris Johansons
  Komponists
  Edgars Raginskis
  Dziesmu vārdu autori
  Agnese Krivade, Kārlis Vērdiņš
  Izrādes teksta autori
  Marija Luīze Meļķe, Raimonds Ķirķis, Kirils Ēcis

  Lomās

  Marija Luīze Meļķe, Reinis Boters, Raimonds Ķirķis
  Līga Ulberte
  www.diena.lv, 18.01.2020.

  Radošā komanda ir radījuši ļoti komplicētu, dažādos līmeņos uztveramu un pa daudzveidīgiem uztveres kanāliem skatītāju ietekmējošu izrādi, kura ir tieši tāda kā dzeja – subjektīva, ritmizēta, daudznozīmīga. Katram zīmju kopumam tajā ir gan fragmenta, gan veseluma pazīmes. Netikumīgo fabulu izstāstīt ir praktiski neiespējami un arī nevajag, jo galvenais ir asociatīva satikšanās ar ļoti jaunu cilvēku pieredzi. Pašam savējo, savu bērnu vai skolēnu.

  Lasīt pilnu recenziju
  Atis Rozentāls
  www.kroders.lv, 20.01.2020.

  “Netikumīgie” ir izrāde, kam negribas piemērot standartus, kaut vai tāpēc, ka tā vēršas pret (citiem) standartiem. Tas ir ambiciozs un dedzīgi veikts iestudējums, kas sevī apvieno publicistisku asumu un emocionālu trauslumu. Un tas noteikti neatstāj vienaldzīgu.

  Lasīt pilnu recenziju
  Ieva Struka
  Teātra vēstnesis, 2020. gads

  Ar abonementu

  Lasīt pilnu recenziju

  Foto galerija

  Dirtydealteatro.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu. Mēs neizmantojam reklāmai nepieciešamās sīkdatnes!