Dirty Deal Teatro

Austra Skujiņa, Mārtiņš Gūtmanis, Elza Marta Ruža

Saule riet austrumos

Eksistenciāls koncerts liriskā garā

  Izrādes ilgums: 1h
  Biļešu cenas: 12.00 /   18.00  Eur
  Pirmizrāde: 09.25.2021

  Par izrādi

  "Saule riet austrumos" ir jaunā režisora Mārtiņa Gūtmaņa izrāde, kuras dramaturģiju kopā ar režisoru veidojusi Elza Marta Ruža. 
  Izrāde ir muzikāla saruna ar Austras Skujiņas dzeju, kura ievedīs skatītāju dzejnieces domu pasaulē, pietuvojoties robežai starp sapni un nāvi. Izrādes mūzikas autori un izpildītāji ir jaunā aktrise Elīza Dombrovska un komponists Platons Buravickis.
  Izrādes veidotāji par “Saule riet austrumos” stāsta: “Dzejniece Austra Skujiņa 1932. gada 5. septembrī mira, ielecot Daugavā. Viņas dzejā atklājas spēcīga bezcerības izjūta, ko saasināja nabadzīgie dzīves apstākļi un nelaimīga mīlestība, taču tā saduras ar neizsmeļamu mīlestību pret dzīvi un ilgām dzīvot pilnvērtīgāka veidā. Iespējams, tieši šie sapņi un dzejnieces romantizētais dzīves skatījums noveda pie tik skaudras vilšanās realitātē, bet vai tas nozīmē, ka labāk nesapņot vispār? Vai sapni labāk "neguldīt šai pašā mirklī sirds kristalla zārkā vēl nedzimušu?”"

  “Saule riet austrumos” ir pirmā izrāde, kas tapusi projekta “Jauno maiņa” ietvaros. "Jauno maiņa" ir Dirty Deal Teatro, Ģertrūdes ielas teātra, Rēzeknes teātra "Joriks" un Valmieras Drāmas teātra kopprojekts ar mērķi sekmēt teātra attīstību un atbalstīt jaunas skatuves mākslinieku paaudzes ienākšanu Latvijas teātrī. 

  Projekts "Jauno maiņa" īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "KultūrElpa" un Gētes institūta Rīgā finansiālu atbalstu.

  Lasīt vairākAizvērt

  Tuvākās izrādes

    Režisors
    Mārtiņš Gūtmanis
    Dramaturģijas autori
    Mārtiņš Gūtmanis, Austra Skujiņa, Elza Marta Ruža
    Mūzikas autori, izpildītāji
    Platons Buravickis, Elīza Dombrovska
    Kustību konsultante
    Roberta Gailīte
    Gaismu mākslinieks
    Niks Cipruss
    Producente
    Anna Ulberte.
    Piedalās
    Elīza Dombrovska, Platons Buravickis
    Scenogrāfe un kostīmu māksliniece
    Kristina Rezvohh

    Foto galerija

    Izrādi atbalsta

    Dirtydealteatro.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu. Mēs neizmantojam reklāmai nepieciešamās sīkdatnes!