Dirty Deal Teatro

Sofija Meļņikova

Drama Queen

dokumentāls ceļojums

  Izrādes ilgums: 1h 30min
  Biļešu cenas: 12.00 /   18.00  Eur
  Pirmizrāde: 11.25.2022

  Par izrādi

  *Drāmas karaliene (drama queen) – cilvēks, kuram ir nosliece uz dramatizēšanu un pārmērīgu emocionalitāti.

  “Tas ir stāsts par to, kā šis karš mani pārvērta par drāmas karalieni. 

  Kā pārdzīvot bēgļu gaitas, bailes, vientulību, neizdevušos mīlestību un astoņus gadus ilgo attiecību izjukšanu? Izrāde - ceļojums ir balstīta manās bēgļu atmiņās, stāstā, par to kā Rīgā atradu sevi un emocionālajiem līkločiem ceļā līdz tam,” stāsta izrādes dramaturģe un galvenās lomas atveidotāja Sofija Meļņikova.

  Izrāde ukraiņu un krievu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

  Izrāde pieejama cilvēkiem ratiņkrēslos.

   

   

  Lasīt vairākAizvērt

  Tuvākās izrādes

  Izrādes tuvākajā laikā nav ieplānotas.Aicinām Jūs sekot informācijai mūsu sociālajos tīklos vai pieteikties teātra jaunumiem e-pastā.

  Dramaturģija
  Sofija Meļņikova
  Režija
  Sofija Meļņikova, Valters Sīlis
  Izrādes māksliniece
  Kristina Rezvõhh
  Gaismu mākslinieks
  Niks Cipruss
  Tulkotāja
  Māra Poļakova

  Lomās

  Sofija Meļņikova
  Toms Čevers
  www.diena.lv

  Varone ir izaicinoši rusofobiska, to likumsakarīgi un neizbēgami ir veicinājis Krievijas iebrukums Ukrainā. Viņa dalās neviltotā priekā par katra okupanta nāvi, fizioloģiskā riebumā pret krievu valodu un kultūru, kā klasisko, tā laikmetīgo, un pauž nesatricināmu apņēmību dejot uz Putina kapa pēc Ukrainas triumfa. Taču, sakrītot apstākļiem vai arī koriģējot autores dzīvesstāstu, šajā nostājā nav nekā no konjunktūras un tā nav arī teatrāli pašmērķīga. Kaut arī ukraiņu aizvainojumam ar sirdi ir viegli piebalsot, prāts protestē pret kategoriskiem spriedumiem, kas nav ne taisnīgi, ne ilgtspējīgi. Un Sofija Meļņikova pati to atzīst – pagaidām šeit tieši krievu valodas zināšanas ir viņas labklājības ķīla. Vēl vairāk – viņas puisis Ukrainā un meitene Latvijā ir krieviskas izcelsmes, un abi viņu ir apdraudējuši kā emocionāli, tā fiziski. Radošā grupa apzinās un nenoklusē, ka paradoksālā kārtā Sofija pati labprātīgi ir ļāvusies atkarībai no krieviskā reprezentantiem, no kuriem atsakoties viņa noliedz un padara bezvērtīgu arī daļu no savas pagātnes. Tādēļ viņas priekšnesumā, šķiet, nav koķetērijas un manipulācijas ar skatītājiem, kuri dažbrīd tiek iesaistīti interakcijā.

  Lasīt pilnu recenziju
  Ulrika Māliņa
  www.kroders.lv, 13.12.2022.

  Izrāde visvairāk iedarbojas tieši uz emocionālo apziņu – izmantotie vizuālie un skaņas efekti nemitīgi liek pārslēgties no viena objekta uz otru. Arī galvenās lomas atveidotāja pārslēdz savu eksistenci no mirkļa uz mirkli tikai ar viena klikšķa palīdzību. Šajā gadījumā ļoti atbilstošas ir vilktās paralēles ar Tinder swipe funkciju, kas ar ironisku piegaršu raksturo cilvēku savstarpējās attiecības un emocionālās barjeras.

  Lasīt pilnu recenziju

  Foto galerija

  Izrādi atbalsta

  Dirtydealteatro.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu. Mēs neizmantojam reklāmai nepieciešamās sīkdatnes!