Dirty Deal Teatro

Kārlis Krūmiņš

Andrievs Niedra

Trilleris

  Izrādes ilgums: 1h 40 min
  Biļešu cenas: 9.00 /   15.00  Eur
  Pirmizrāde: 12.16.2015

  Par izrādi

  Jau vairākas paaudzes uzaugušas, ticot idejai, ka Latvijas valsts dibināšana 1918. gada 18. novembrī bija tā laika labākais vai vienīgais iespējamais risinājums, kas mūsu valsti varēja aizvest pie demokrātiskajām vērtībām, ar kurām mēs varam lepoties šodien. Iespējams, tas bija labākais risinājums, skatoties no šodienas skatpunkta, taču ne vienīgais.

  Par izrādi stāsta dramaturgs Kārlis Krūmiņš: Vai man ir gadījies, ka mēģinot kādu problēmu atrisināt, es it kā daru visu iespējamo, bet beigās attopos vēl dziļākos sūdos kā līdz tam? Andrievam Niedram ir, un par to mēs viņu vēl šodien pieminam ar tautas nodevēja vārdu. Šī izrāde būs trilleris par to, kā radās mūsu valsts. Un lai arī gribētos ticēt, ka tās dibināšana un Brīvības cīņas bija skaists varoņu un ideju laiks, ka mūsu vēsture tik tīra ir kā dimanta oliņa, kurai it neviens melnumiņš nav pieķēries, tomēr var izrādīties, ka īstenībā ir citādāk.

  Izrāde tikusi nominēta “Spēlmaņu nakts 2015/2016” balvai kategorijā “Gada sasniegums oriģināldramaturģijā”

  Lasīt vairākAizvērt

  Tuvākās izrādes

  Izrādes tuvākajā laikā nav ieplānotas.Aicinām Jūs sekot informācijai mūsu sociālajos tīklos vai pieteikties teātra jaunumiem e-pastā.

  Dramaturgs
  Kārlis Krūmiņš
  Scenogrāfs
  Uģis bērziņš
  Gaismu mākslinieks
  Lauris Johansons

  Lomās

  Valters Sīlis, Emīls Kivlenieks
  Edīte Tišheizere
  Žurnāls Ir

  Izrāde ir viegla un smieklīga. Izrāde ir sarežģīta un pamatīga. Soli pa solim abi aktieri iziet rakstnieka, mācītāja, domājoša cilvēka Andrieva Niedras ceļu, meklējot kompromisa galus neatšķetināmajā interešu, varas, nacionālo un personisko vājību kamolā, ko sauc par Latvijas valsts dibināšanu. (..) Tas ļauj gluži fiziski ielīst varoņa ādā, ne uzzināt, bet sajust, kā ir, kad vēstures ritenis pārbrauc pāri, laužot ribas, ko maksā saglabāt pašcieņu, iedzītam stūrī. Un saprast, ka vienas patiesības nav.

  Anda Buševica
  Latvijas Avīze, 8. marts 2016

  Bravo! Ir tapis saviļņojošs juku laiku svētā stāsts, kurā pameklējot var atrast visas trīs beatifikācijas fāzes: ir ticības pārbaudījums, ir tikumiskā pašaizliedzība, ir brīnumdarbs. Un arī morāles mācība. Izrādes anotācijā “Andrievs Niedra” pieteikts kā stāsts par Latvijas valsts tapšanu. Un šai stāstā bijuši ne tikai parādes momenti, bet arī politiskas rīvēšanās rezultātā netaisni salauzti likteņi.

  Lasīt pilnu recenziju
  Marta Elīna Martinsone
  delfi.lv, 22. decembris 2015

  Izrādes iespaidīgākais aspekts ir tās vizuālais tēls – scenogrāfs Uģis Bērziņš kopā ar gaismu mākslinieku Lauri Johansonu ir radījuši spokainu un tumšu pasauli, kurā atdzīvojas pagātnes rēgi un politisko mītu gari. Izrādes dramaturgs un aktieris Kārlis Krūmiņš ir izveidojis simpātisku un dzīvīgu Andrieva Niedras tēlu, kurš komunicē ne tikai ar Emīla Kivlenieka dažādajiem varoņiem, bet arī ar skatītājiem.

  Lasīt pilnu recenziju
  Uģis Segliņš
  ugisseglins.lv, 15. augusts 2016

  Izrādes vēsturiskais ekskurss mudž no faktiem, izsmalcinātas, asprātīgas retorikas, taču paliekošais ir kas cits, – tie tik tikko tveramie tēli, kas raisās skatītāja apziņā un tai burzguļošanai piešķir jēgu.

  Lasīt pilnu recenziju
  Valda Čakare
  Satori.lv, 2. februāris 2016

  Emīls Kivlenieks ne tikai skaisti dzied, bet arī veikli, gluži kā cepures, maina atveidojamās darbības personas, dažkārt pastiprinot raksturīgās iezīmes ar kādu rekvizītu – matu ezīša imitāciju Ulmanim, karavīra cepuri militāristiem. Abu aktieru saspēlei šķiet interesanti sekot arī tad, ja Kivlenieka atveidotās daudzās darbības personas ne visas ir atpazīstamas un ne visu vieta un loma Latvijas vēsturē ir zināma.

  Lasīt pilnu recenziju
  Atis Rozentāls
  Kultūŗas Diena, 11. janvāris, 2016

  Stāsti ir vairāki. Protams, par cilvēka izvēli vai tās neiespējamību ekstrēmā situācijā. Par indivīda lomu politikā un vēstures gaitā.

  Lasīt pilnu recenziju
  Māra
  Sajūtu vēstniecība, 15. janvāris 2016

  Kārlis Krūmiņš, kurš izrādē skatītāju priekšā iedzīvina Andrievu Niedru, lutina ar spēles vieglumu un rada cilvēku. Paskaidrošu – līdz šim manā apziņā Andrievs Niedra ir gulējis kā fakts. Aktieris tam piešķir vaibstus, motivāciju, rīcību, humoru. Nē, piešķir nav labs vārds. Viņš to atdzīvina. Iedzīvina.

  Lasīt pilnu recenziju

  Foto galerija

  Video

  Dirtydealteatro.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu. Mēs neizmantojam reklāmai nepieciešamās sīkdatnes!