SĀKUMSKOLAI SĀKUMSKOLAI – Dirty Deal Teatro

SĀKUMSKOLAI

KĀ SAULE GADĪJĀS
Izrāde ar latviešu tautas pasaku stāstīšanu un cepumu cepšanu

Mērķauditorija: 1.-2.klase

Radošā komanda:
režisore: Inga Tropa
spēlē: Lauma Balode, Kārlis Krūmiņš

Virtuves galds, milti, cepumu cepšanai nepieciešamie virtuves rīki, gan aktieru Laumas Balodes un Kārļa Krūmiņa, gan bērnu atdzīvināti, atklās brīnumus par Zemes, Saules, Mēness, zvaigžņu, ūdens un cilvēka izcelšanos. Par brīnumu iedvesmas avotu kalpos latviešu tautas pasakas un teikas. Režisore par izrādi: “Izrādes ideja radās, darbojoties virtuvē kopā ar dēlu. Ikdienišķās lietas var pārvērsties iedvesmojošā rotaļā, reizē sniedzot iespēju apgūt jaunas prasmes un iegūt zināšanas radošā un nepiespiestā veidā. Lai iepriecinātu bērnus, nebūt nav nepieciešamas dārgas rotaļlietas.” No kopīgi pagatavotās cepumu mīklas bērniem būs iespēja atveidot un pēc tam arī izgaršot izrādē gūtos iespaidus.

Vairāk info


LIDOJOŠAIS ŠĶĪVĪTIS
Izrāde zinātkāriem bērniem

Mērķauditorija: 3.-5.klase

Radošā komanda:
dramaturģija un režija: Kārlis Krūmiņš
māksliniece: Kate Krolle
spēlē: Samira Adgezalova, Jānis Kronis

Vai bez mums plašajā visumā ir vēl kādas dzīvas un saprātīgas būtnes, un vai šīs būtnes ir draudzīgas? Izrādē “Lidojošais šķīvītis” divi aizrautīgi pētnieki aicinās bērnus doties kosmiskā ceļojumā, meklējot nezināmas planētas un nezināmu planētu vēl mazāk zināmos iemītniekus. Caur šiem meklējumiem mēģinot apzināt arī to, kas un kādi esam mēs paši. Ceļojuma dalībnieki iepazīsies ar interesantiem zinātnes atklājumiem un teorijām, kā arī atsvaidzinās pamatzināšanas astronomijā. Apskatot citplanētiešu meklēšanu gan kā zinātnisku, gan sociālu fenomenu, izrādes tēli rosinās aizdomāties par to, ka būtiska ir ne vien atvērtība jaunām zināšanām, bet arī vēlme un spēja izšķirt, kas ir īsts un kas izdomāts.

Izrāde tikusi nominēta Spēlmaņu nakts 2017./ 2018. gada sezonā.

Vairāk info

Izrāde sagatavota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “„Latvijas skolas somas” satura
radīšana” atbalstu, Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros.


BALTĀ GRĀMATA
Izrāde pēc Jāņa Jaunsudrabiņa stāsta motīviem

Mērķauditorija: 1.-5.klase

Radošā komanda:
režisore: Inga Tropa
scenogrāfe: Inga Alsiņa
spēlē: Lauma Balode, Jānis Znotiņš

Izrāde “Baltā grāmata” ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli. Kopīgais ceļojums atklāj pasauli aizvien vairāk un vairāk, top skaidri tās likumi un kārtība, taču ikreiz, kad šķiet, ka viss tapis skaidrs, notiek kāds brīnums, un pasaule paliek kā noslēpums. Soli pa solim izrādes skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem – kopīgi tiek jāts uz maisiem pieguļā, lai pēc tam apgultos zālē un skatītos zvaigžņotās vasaras nakts debesīs. Reizē izrāde arī ir iedvesmas avots vakarēšanas dalībniekiem piedzīvoto atkārtot mājās, tajā iesaistot savus mājiniekus, viņu iztēli un jebkuru citu iztēli rosinošu tekstu.

Izrāde saņēmusi Baltijas Teātra festivāla 2014 Bērnu žūrijas galveno balvu, kā arī tikusi nominēta “Spēlmaņu nakts 2013/2014” balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.

Vairāk info


BLĒŅAS UN PASAKAS
Ceļojums Imanta Ziedoņa pasaku pasaulē

Mērķauditorija: 1.-4.klase

Radošā komanda:
režisors: Ģirts Šolis
scenogrāfs: Reinis Pētersons
mūzikas autors: Mikus Frišfelds
gaismu mākslinieks: Miķelis Renebušs
spēlē: Arnita Jaunzeme vai Ance Muižniece, Valdis
Vanags, Mikus Frišfelds

Vai zināji, ka ikviens mums apkārt esošs priekšmets patiesībā dzīvo savu, mums apslēptu dzīvi? Tikai ne vienmēr mēs protam to ieraudzīt… Izrāde „Blēņas un pasakas” būs ceļojums Imanta Ziedoņa fantastiskajā pasaku pasaulē, kur šķietami parasti priekšmeti iegūst spilgtus raksturus un iekuļas dažādās negaidītās dēkās. Tā būs gan jautra rotaļa bērniem, gan meistarklase vecākiem, gan piedzīvojums ar pārsteidzošu mūziku un instrumentiem, blēņām un pekstiņiem. Izrāde veidota objektu un leļļu teātra estētikā. Pogas, zobu birstes, uzpirksteņi un vēl daudzi citi priekšmeti aktieru rokās kļūs par izrādes varoņiem, aicinot mazo un lielo skatītāju iedarbināt arī savu izdomu un palūkoties uz lietām vērīgāk.

Vairāk info


MIEGA PELES
Iztēles pīkstiens vienā cēlienā

Mērķauditorija: 1. -3. klase

Režisore: Paula Pļavniece
Dramaturģe: Linda Rubene
Scenogrāfs: Uģis Bērziņš
Kostīmu māksliniece: Berta Vilipsone
Mūzikas autors: Edgars Šubrovskis
Gaismu mākslinieks: Niks Cipruss
Spēlē: Klāvs Mellis, Ance Strazda, Ivars Krasts, Jānis Kronis

Kad cilvēku darba diena beigusies, Miega Peļu dežūras tikai sākas. Šīs miega patroneses katram piemeklē vispiemērotāko iemidzināšanas metodi un dara visu, lai cilvēces miega režīmā saglabātos miers un harmonija. Miega Peļu eksistence tiek apšaubīta, jo neviens tās nav saticis, bet varbūt tieši tāds ir peļu plāns – palikt nemanītām? Kas notiktu, ja mēs tās ieraudzītu?

Izrāde sagatavota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “„Latvijas skolas somas” satura radīšana” atbalstu, Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros.

Vairāk info